Původně byl tento blok terapeutický. Pro mě. Teď je hlavně o mém úžasně nedokonalém každodenním životě, mé snaze naučit se péct a mých závislostech. Taky si tu někdy stěžuju na všechno a na všechny a dělím se o svá moudra. Takže Vás varuji - je to pěkná nuda :-))

Zobrazují se příspěvky se štítkemWhat you (don´t) need. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemWhat you (don´t) need. Zobrazit všechny příspěvky

22. března 2019

What you (don´t) need - 19.

Co zcela určitě nepotřebujete, je čtyřicet krémů na ruce (o tom někdy jindy) nebo 20 balzámů na rty. Jenže když trpíte jakousi formou předčasné sklerózy jako já, a necháváte je neustále po kapsách kabátů, co už jsou dávno ve skříni, v kabelkách, na umyvadlech divadelních toalet nebo kavárenských stolech, musíte jich mít zásobu. Já navíc musím mít balzámy neustále u sebe, protože mám zlozvyk si rty ... ohlodávat 😖. Zejména když o něčem přemýšlím. Což dělám často. Někdo by tomu sice mohl říkat "čučení do nikam", ale to není podstatné 😉. Z toho důvodu mám balzámy na všemožných praktických místech. A vždycky zásobu.
Většinou používám stále stejný druh ve třech provedeních, ale na zimu jsem si pořídila vedle klasické pomády na rty od Bioné s Cannabis (je super) několik dalších na vyzkoušení od značek, o kterých jsem se porůznu doslechla.
O balzámech a krémech na ruce Burt´s Bees jsem slyšela už před lety. A musím říct, že jsou vážně bomba 💥. Hlavně tedy ten na suché rty, což je ten stříbrný. Ten je na zimu nebo na popraskané rty naprosto nejlepší. Měkký, bez parfemace a hlavně účinný. Regenerační s olejem z granátového jablka (ten červený) je taky fajn, jen o něco tužší. Stojí kolem 100,- Kč. Určitě od značky vyzkouším i další věci.
Balzámky od značky Badger jsou ty ... s lemurem? Nebo nějakou jinou opičkou. Stojí taky kolem 100,- Kč a všichni si je chválí. Já si vybrala ten s mentolovou příchutí, protože mám ráda, jak mentol "chladí". Bohužel ale po mentolu moc nevoní a je poněkud tužší. Nijak výjimečný mi tedy nepřišel, ale možná jsou ty ostatní lepší. Možná vyzkouším nějaký vanilkový nebo medový.
Lip Smacker je taková hravá značka, která dělá balzámy v různých tvarech, třeba jako malinkaté dortíčky nebo kelímky s limonádou, nebo na motivy filmů a pohádek (takový balzám na rty ve tvaru hlavy Mistra Yody ze Starwars musí být pro každého muže nutnost 😄). U nás značku proslavily asi nejvíc balzámy s příchutěmi limonád od Coca-Coly. Což byla i příchuť, kterou jsem vyzkoušela. Voní tak a barvou asi také odpovídá, a není vůbec špatný.
Ty, na které nedám dopustit a které používám stále dokola, jsou klasické balzámy od Labella. Zejména pak Cherry Shine (nemám vyfoceno) a Blackberry Shine, protože mi zároveň poslouží jako lehoučká barva na rty. Prostě barví. Třetí je pak Strawberry Shine, který je světlejší. Používám je jak pod rtěnky, tak na jejich zvýraznění. Hlavně jsou ale skvělé, když použiji ráno tint a přes den ho chci jen přirozeně oživit. Protože jsou všechny dočervena, tak se mi balzám od rtěnky či tintu nezamaže 😉. A stojí jen asi 50,- Kč. Někdy nad klasiku není 😃.
 

17. března 2019

What you (don´t) need - 18.

Zdá se, že se se mnou můj počítač pomalu, ale jistě loučí. Proto jsem si řekla, že bych měla projít svoje stará alba a vybrat to, o co jsem se chtěla podělit, než se odebere do věčných lovišť. 
*
Sprchové gely od Dermacolu z řady Aroma Rituals tu již byly (zde). Kromě snad jen toho úplně prvního, což by měl být jakýsi "růžový zázvor", jsem postupně vyzkoušela všechny. A to i posledních pět novinek. Tedy "novinek", jelikož některé jsou už z léta 😄.
První je letní sprchový gel "Meruňka & Meloun", čímž se myslí žlutý meloun, protože i vůně je hodně sladká. Mně osobně není zase až tak příjemná, ale třeba neteř si ji úplně zamilovala.
Modré balení je tropický sprchový gel "Papája & Máta", který je barvou opravdu modrý, což tedy ani papája, ani máta ve skutečnosti nejsou. Mnohem víc je výrazná papája, máta bohužel moc znát není.
Zeleno-růžový má poněkud podivný název - blahodárný, což zní jak z nějaké reklamy na lázně. Blahodárný sprchový gel zní opravdu divně. Ale jinak je super příjemný. "Zelený čaj & Opuncie" má tropicky svěží vůni, nepůsobí sladce.
Letní novinka "Happy Summer" je celá růžová. Má také jiné balení, než klasická řada, celé roztomiloušce obrázkové. Vůní je gel květinový, taková sladká zmrzlina 😋.
Naopak zimní verze "Winter Dream" je modrá s jednorožci a perníčky. Možná je o něco méně dětinská než ta růžová, ale ani to není zrovna můj styl 😃. Vůně je ale velmi příjemná, nijak výrazná, taková jako z prádelníku.
 *

3. února 2019

What you (don´t) need - 17.

Dostala jsem se do postele asi tak kolem čtvrté ráno, vzbudila se po desáté a vyrazila na nákup. Uvařila jsem si obědy a večeře na tři dny dopředu, upekla bábovku, vytřela a vyluxovala celý byt, převlékla postel, dala prát ručníky a povlečení, vyžehlila kopu prádla, odlakovala a nalakovala si nehty a umyla si vlasy. To na lenocha jako jsem já není vůbec špatné skóre. A teď se ještě se světem podělím o svoje kosmetické objevy. No nejsem prostě "wonderful"? 😎
*
Pokaždé, když přijde nějaká změna počasí nebo třeba zdravotního stavu, na mojí pleti je to hned poznat. Pleť potom vyžaduje více péče, nejen šetrné odlíčení, ale taky potřebnou hydrataci. Jedna z věcí, která se mi pro takové případy opravdu osvědčila, jsou korejské pleťové masky a peelingy. Tentokrát ale nemám na mysli ty plátýnkové, ale  klasické masky v kelímku. Mým objevem jsou ty od korejské značky Skinfood.
Vyzkoušela jsem jich v různých vzorcích i větších baleních asi šest druhů, ale nejvíce jsem si oblíbila "rýžovou" a pak jednu "cukrovou". 😍
Rýžová maska je na první pohled možná trochu zvláštní, ale je opravdu výborná. Je hodně tekutá, konzistencí podobná vysokoprocentní šlehačce, obsahuje drobné částečky rýže (které vypadají jako malé bublinky) a po rýži i voní. Na kůži je sametová a velice jemná. Já si ji většinou nechám působit a pak vlhkýma rukama krouživými pohyby zapracuji a drobné částečky, co ulpí na kůži, pak smyji. Je velice šetrná, takže ji mohu použít i v době, kdy mám opravdu podrážděnou pleť. Zdá se mi, že ji zklidní. 
Maska s černým cukrem je spíše jako peeling, i když já ji používám stejně jako tu rýžovou. S mojí pletí s ní musím opatrně, protože má onen peelingový obrušující účinek, který není pro moji pleť úplně ideální. Takže pro ty, kteří trpí na rozšířené žilky jako já, nebo jiné neduhy jako pupínky či akné, doporučuji vždy dostatečně zkombinovat s vodou a aplikovat jako masku, nikoli jako peeling. Maska nádherně voní, jako tmavý cukr s medem (ale chutná hnusně 😜) a konzistencí je jako namočený písek. Může trošinku barvit, ale nedám na ní dopustit, protože je po ní moje pleť v opravdu skvělé kondici 👍.
*
Objednávám si je přímo z Koreje, vyjde pak jedna asi na 230 Kč, nicméně se dají koupit třeba i v Sefoře nebo na e-shopech specializujících se na korejskou kosmetiku.
*
... a teď mi došlo, že bych je mohla zrovna využít ...
 

17. prosince 2018

What you (don´t) need - 16.

Peču cukroví. Opět se pokouším o bezlepkovou variantu klasického cukroví, tedy dokonalé malinkaté kousíčky jako z knihy receptů ... nedaří se to tak, jak bych si představovala, ale jíst se to snad dá 😉. Taky se mi rozbil odpad v kuchyni, což je u pečení a zdobení cukroví poněkud blbá komplikace. Ale jsem holka šikovná, takže jsem to (prozatím) zprovoznila. Letos beru Vánoce s klidem a kromě toho, že mám už dva týdny ozdobený stromeček, nehodlám nic víc podnikat 😜.
*
Nicméně dnešní post se týká kosmetiky. V zimních období se mi osvědčily zejména krémy bez vody a na odlíčení přípravky na bázi oleje, jelikož čím méně vody, tím lépe. Každou zimu mám totiž stejný problém - vysušenou, začervenalou a hodně citlivou pleť. Jelikož bez make-upu si mezi lidi až na výjimky netroufám chodit, abych se náhodou neobjevila jako kuriozita po Televizních novinách, téměř každý večer se musím odlíčit. Jenže moje pleť je vybíravá a musím produkty hodně střídat. Moje dermatoložka mi před několika lety poradila, abych si na zimní období vedle olejů, které mohou pravidelným užíváním pleť dost zatížit, pořídila odličovací gely nebo mléka bez parfemace, které se nemusí omývat vodou. Moc mě to nenadchlo, protože cokoli gelového mě vysušuje pleť, nicméně jsem dala na její doporučení a našla jsem jeden opravdu skvělý. Vlastně dva. Nebo tedy spíš tři.
Zaprvé se jedná o odličovací micelární gel pro citlivou pleť od La Roche-Posay, konkrétně z řady Physiologique, který je čirý a bez jakékoli vůně. Je takový jemně bublinkatý a má opravdu příjemnou konzistenci, jelikož v něm není nic lepivého. A opravdu nevysušuje. Ještě lepší varianta tohoto micelárního gelu je z řady Rosaliac, který je určený na pleť se sklony k začervenání. Ten vyfocený nemám, ale vypadá až na nápis v podstatě stejně. Cena je trochu vyšší, za 195ml je to asi 350,- až 400,- Kč.
Třetí je pak odličovací pleťové mléko Hydro Boost® Face od Neutrogeny, což je kombinace gelu a odličovacího mléka. Má bílou barvu a neoplachuje se. Řekla bych, že je příjemnější než  čistě gelová varianta, jelikož tu jsem také zkoušela a přišla mi trochu lepivá. Cena za 200ml je kolem 150,- Kč.
... kdyby to tak stačilo, že?

14. listopadu 2018

What you (don´t) need - 14.

V neděli bylo 11. listopadu, což je prý světový den Singles. Což má podle mě být asi jakási protiváha ke Sv. Valentýnu. Je to den, kdy lidé slaví, že jsou singl. Ne proto, že by je to trápilo, ale proto, že jsou takhle šťastní. Přijde mi to jako vtipná recese, jelikož Sv. Valentýn mi dost leze na nervy. Prý je ještě jeden den, kdy svobodní slaví svůj den lásky (sebelásky ?), a to 15. února, takže den po Valentýnu, ale to mi přijde jako poněkud nevhodně zvolené a zcela vtip postrádající. Neslavím tedy ani jedno, ale shodou náhou jsem si ten den koupila moc pěknýho chlapa 😉. Jmenuje se Adam Levine.
A moc krásně voní. Takovou lehce kořeněnou vůní, ale ne chlapsky, ale sofistikovaně žensky. A drží se na mě skoro celý den, zejména pak na oblečení 😋. Je to parfémovaná voda Adam Levine for Her
Na vnějším obalu je zobrazen Adam Levine, což je frontman skupiny Maroon 5, na kterého se velmi hezky dívá, nicméně i tak mi přijde trochu zvláštní dát si vlastní fotografii na parfém. Nicméně parfémek samotný je v krabičce, která nejvíc ze všeho připomíná cigaretové poudro (asi Adam není vysazen na zdravý životní styl). Nicméně to mi vůbec nevadí, protože i tak je velmi elegantní. Ale samotný parfémek má úplně úžasný flakónek.
Je totiž ve tvaru mikrofonu, což je docela symbolické. Uzávěr je z kovu a hezky poctivě těžký. Musím přiznat, že jsem si tenhle parfémek vybrala naslepo jen podle recenzí a hlavně kvůli tomu, jak vypadá. Chtěla jsem totiž jen malé balení do kabelky. A jsem z něj opravdu příjemně překvapená. Je to kořeněná vůně akorát na podzim a zimu. Cena je docela symbolická - 260 Kč za 30ml, a to je nejméně výhodné balení 😉.

8. listopadu 2018

What you (don´t) need - 13.

Minulý měsíc jsem si dělala pořádek v šuplíčku, kam schovávám všechny možné součástky k počítačům, a ke svému překvapení jsem našla jednu starou flešku, o které jsem se domnívala, že je nefunkční. Nicméně po asi dvou letech odpočinku se rozběhla a já jsem na ní vedle spousty neužitečným věcí našla i fotky, které jsem kdysi nafotila s tím, že je použiji na blogu. Jednalo se hlavně o kosmetiku. Ostatně to, že jsem ty fotky neměla nikde zálohované a fleška je obsahující tenkrát vypověděla službu, mělo za následek, že jsem tuhle svou kosmetickou rubriku moc neaktualizovala. Některé věcičky sice asi už aktuální nebudou, ale třeba tahle vychytávka bude, protože se stále prodává.
*
Jedná se o gelové rtěnky, respektive slupovací gelové rtěnky. Viděla jsem je v jednom videu na YouTube a chtěla jsem si to vyzkoušet. Na E-Bayi se dají koupit za 2 USD, takže mě to nezruinovalo 😉. 
Jmenují se WOW! a nejspíš jsou od značky Romantic Bear, ale možná taky ne, jelikož jsem o ní nikdy neslyšela, ale usuzuji podle balení. To je docela obyčejné, plastová tubička s aplikátorem = zkoseným koncem.
Aplikace je trochu oříšek a chce to cvik. Zkoseným koncem se tubička přiloží na rty a zatlačí se na ní, takže gel, který je hodně hodně lepivý (což být má), začne vytékat. Je potřeba nanést na celé rty a pokud možno nedopustit, aby se gel dostal kamkoli jinam, jelikož opravdu hodně barví. A pak se nechá gel zaschnout (asi tak 10-15 minut, mezitím si můžete dodělat make-up 😉). A až gel na rtech úplně zaschne, tak se sloupne (třetí fotka), asi jako klasické slupovací masky na obličej. Ale...
"Ale" je v tom, že pokud  se nenechá vrstvička gelu úplně zaschnout, tak se nedá pořádně sloupnout a rozpatlá se to. To je na čtvrté fotce docela dobře vidět.
Mám tři barvičky - Rose Pink, Sexy Red a Cherry Red, kterou používám nejčastěji, resp. tu růžovou jsem nepoužila myslím nikdy, protože mi vůbec nesluší. Osobně mám za to, že to trochu vysušuje rty, ale ta barvička se opravdu do rtu zapije a vydrží prakticky celý den, takže stačí pak použít jen balzám. Na denní používání to pro mě sice není, ale rozhodně to funguje 💋
 

28. října 2018

What you (don´t) need - 12.

Dostalo se mi připomínky, že bych měla udělat zase nějaký příspěvek o kosmetice. Dělám je vcelku ráda, i když musím přiznat, že raději píšu o kultuře. S kosmetikou je to tak, že často zapomenu věci vyfotit, než se z nich stanou věci denní potřeby, tedy než je vyndám z těch hezkých krabiček a používáním je celé upatlám, pomačkám a odřu 😉. A taky nějakou dobu trvá, než u některých věciček vykoumám, jestli aspoň trochu fungují.
*
Tentokrát mám takovou Bio Edition. A přestože nejsem na bio výrobky nějak zvlášť zatížená, tentokrát jsem s nimi opravdu moc spokojená. Většinou mi totiž všechno, co je označené jako Bio, přijde trochu neúměrně drahé a navíc ... co to přesně značí, že je něco Bio? Často jde spíš o reklamní trik, a když si člověk přečte složení nebo věnuje větší pozornost obalu, zjistí, že to je organické a nechemické tak napůl. No nic. Moje úlovky.
Jelikož jsem přes léto měla trochu problém se suchou pletí, a taky musím už řešit drobné vrásky kolem očí, vybrala jsem si Hyaluronové Sérum od Saloos, které stojí asi kolem 240,- Kč. Mám ho už jen trošinku a musím říct, že ačkoli po něm neomládnete o deset let, rozhodně je to jedna z mála věciček, která funguje. Tedy alespoň v tom smyslu, že v okolí očí je kůže pružnější, a přestože žádné vrásky samozřejmě nevymaže, jsou o ždibec méně znát. Nicméně je potřeba pak použít krém nebo olej, alespoň ta moje přirozeně suchá pleť to potřebuje. Za ty peníze je to dobrá alternativa.
Mám v oblibě obličejové oleje. A to jak na promazání, tak jako odličovací složku. I když s oleji se musí opatrně, jelikož můžou lehce ucpávat póry a paradoxně z pleti udělat strouhanku (to se mi stalo a nic moc pozitivní zkušenost 😕). Můj oblíbený je arganový olej, a tentokrát jsem sáhla po Arganovém oleji od Purity Visison. Stojí asi 250,- Kč a musím říct, že je opravdu skvělý. Používám ho i na lůžka nehtů a řasy (když nemám umělý samozřejmě). Balení nemá pipetu, ale praktickou pumpičku a na celý obličej stačí dvě kapky. Rozhodně si ho pořídím znovu.
Jako alternativu ke krému jsem vyzkoušela Bambucké máslo od Purity Vision, zatím jen v menším 100ml balení, které stojí bez pár korun dvě stovky. Mám raději menší balení, protože nesnáším, když se něco nevypotřebuje do doby expirace. Ale tady to nehrozí, protože ho používám na obličej asi tak dvakrát třikrát týdně, a jinak si s ním natírám lokty postižené lupénkou. A je to super. Cena je sice vyšší, ale balení vydrží dlouho, protože máslo je hodně mastné a stačí ho málo. Na pokožce se teplem rozpustí, podobně jako třeba kokosový olej.
Asi jsem tímto nákupem planetě moc nepomohla, ale snad mi aspoň poděkuje moje pleť 😘.

23. září 2017

What you (don´t) need - 11.

Koukám, koukám, že jsem tuto sekci dosti zanedbávala. Tak se to teď pokusím napravit. V létě jsem si totiž nechala poslat přes e-bay balíček. A jeho obsah mě potěšil 💓.
Vedle plátýnkové masky, která byla free gift, mi totiž konečně přišly dva BB-krémy, které jsem si objednala z Koreje. První je od KLAIRS - Illuminating Supple Blemish Cream
Mám ho namísto stříbrného od SKIN79, který se opravdu špatně shání. Tedy za nějaké rozumné peníze. KLAIRS je lehčí konzistence a není plně krycí, nicméně naprosto skvěle se přizpůsobí mojí pleti. Má světlejší odstín, což mi osobně vyhovuje, protože raději dokonturuji, než abych musela používat nějaký světlý pudr (a vypadala pak jako maskovaná smrtka 😉). Pudr ostatně není potřeba, protože je spíše matný a nezanechává žádný třpytivý efekt. Momentálně můj nejpoužívanější.
*
Druhé BBčko je na první pohled rozhodně luxusnější, nicméně to neznamená, že by bylo automaticky lepší. I když zklamaná rozhodně nejsem. Jedná se o Signature Wrinkle Filler BB Cream od Misshi. Odstín 23 - tedy asi ten nejuniverzálnější.
Má velmi pěkné balení, typické pro kolekci Signature. Je ale lehké, protože se nejedná o sklo, ale o klasickou umělohmotnou záležitost s pevným kovovým vrškem.
Jak název napovídá, má hutnější konzistenci, trochu déle trvá, než se rozetře do ztracena. Rozhodně se vyplatí dát si tu práci a "vyklepat" prsty, nebo houbičkou. Je určen spíše pro pleť s jemnými vráskami, má světlejší odstín, rozhodně světlejší než KLAIRS, ale do vrásek při správné aplikaci nezalézá. Zajímavý je také tím, že má dvě složky, které se při zmáčknutí pumpičky spojí. Jedna je tmavá a druhá je světlá se třpytkami, ale rozhodně takový finish nemá. Příliš se nehodí na léto, ale na zimu nebo podzim, nebo pokud je potřeba cokoli zakrýt.
*

15. května 2017

What you (ďon´t) need - 10.

Většina lidí má ráda jablka. Já moc ne. Tedy čerstvá jablka. Jablka v té nejzdravější verzi. Takže třeba i jablkový džus. Na druhou stranu mám ráda všechno, co má jinak jablečnou náplň nebo je pečené. Třeba po takovém dobrém jablkovém štrúdlu se můžu utlouct. Je to trochu paradox, ale je to prostě tak. A přestože čerstvá jablka jím jen proto, že jsou (prý) zdravá a dobře po nich člověk tráví všechny ty nezdravý dobroty, mám ráda jejich vůni. Vůně zelených jablek, taková ta trochu nakyslá, nebo naopak sladká. Vůně jablek je nezaměnitelná. Ale mezi mými parfémy mi taková výrazná jablková vůně chyběla. Tak jsem si pořídila pravé jablíčko.
A to žádné jiné, než starou osvědčenou klasiku od Donny Karen New York, tedy DKNY, Be Delicious. Jeden z jejích neslavnějších parfémů je už z roku 2004 a má nezaměnitelný flakónek ve tvaru zeleného jablka. Během let se objevila spousta různých limitek, já si kdysi pořídila verzi Fresh Blossom, která byla růžová a květinová. A trvalo mi to jen asi patnáct let, než jsem si koupila originál 😋.
A můj dojem? Asi jsem se neměla tak těšit na ta jablka. Musím přiznat, že mě tenhle parfém zklamal. Možná se to časem změní, ale přijde mi takový nijaký. Jablíčka voní jen zpočátku, pak tu jablečnou vůni překryjí kytičky. Nakonec je spíše lipový, než jablíčkový 😕. Kdysi jsem jako jeden z prvních parfémů dostala All About Eve od JOOP!, který se už bohužel nevyrábí, a ten byl rozhodně mnohem šťavnatější. Tohle jablíčko by mě svou vůní moc k zakousnutí nelákalo. Bohužel. Ale na poličce mu to bude slušet.

30. března 2017

What you (don´t) need - 9.

Jsem zpět z dovolené. Odpočatá a v poměrně dobré náladě. Nejlepší je, že jsem se zbavila té stále se dokola opakující chřipky. Taky už začíná jaro se vším všudy, což mi rovněž zvedlo náladu. Takže nějaké ty přípravy na nastávající tepla jsou na místě.
*
Makeup je pro mě tak trochu nutnost, jak jsem se ostatně přesvědčila během svého wellness týdnu, jenže se zvyšující se teplotou je nutné měnit i všechny ty "pastičky" na obličej, tělo, vlasy a tak dále. Zatímco většinu roku je mým nejoblíbenějším makeupem Lancome Teint Miracle, tak na léto a přirozený vzhled jsem si oblíbila Chanel Vitalumiére Satin Smoothing Fluid Makeup (to "e" má mít čárku na druhou stranu, ale hledejte si takový znak ve wordu). Doporučila mi ho kdysi jedna velmi zkušená vizážistka, která s ním líčila na focení.
Jedná se o makeup pro přirozený nude vzhled, kdy by se neměl ani příliš používat pudr, jen trocha tvářenky. Odstín, který mám, je 10 Limpide a bohužel u nás vlastně ani nebyl k sehnání. Přivezla mi ho pak kamarádka z Floridy, ale dá se docela dobře koupit na letištích. Cena je kolem tisícovky.
Je to velice lehký makeup, který velmi dobře sjednocuje, ale není nijak zvlášť krycí. Takže je potřeba mít i co nejlepší pleť. Rozhodně není vhodný pro ty, kteří makeup používají jako maltu 😀. Na léto je ale perfektní, protože v něm může pleť dobře dýchat.
Barevně je odstín 10 nejsvětlejší, ale právě díky té tekuté konzistenci a menšímu krytí je vhodný i na mojí, spíše středně tmavou pleť. Je také mastnější, což nemusí každému vyhovovat. Já ho kupříkladu v zimním období nosit nemůžu.
Zde pro srovnání s Lancomem, který na první pohled působí ještě světleji. Rozhodně nedoporučuji, stejně jako jakýkoli jiný makeup, kupovat naslepo, ale opravdu si odstíny vyzkoušet.


29. ledna 2017

What you (don´t) need - 8.

V pátek ráno jsem se hezky protáhla s odhodláním, že je čas na pěknou ranní rozcvičku a najednou ... křup. ... Takže poslední dva dny jsem proležela v posteli ve snaze najít nějakou polohu, při níž by mě nebolela záda. A nepřišla jsem na ni. Ale aspoň jsem měla čas udělat si trochu pořádek ve fotkách a přitom mě napadlo podělit se o tohle.
*
Gelové rtěnky Kailijumei byly na všech možných beauty blozích obrovský hit. Jedná se gelové průsvitné rtěnky, které uvnitř zdobí sušená kytička a zlaté třpytky. Jejich největší lákadlo ale spočívá v tom, že intenzita barvy je dána teplotou Vašeho těla, respektive rtů 😉. Čím vyšší teplota, tím tmavší odstín. Prostě se Vám barva přizpůsobí.
Vymysleli je v Číně a vyrábí se myslím ve čtyřech barvách (červená, růžová, fialová a žlutá). Není to ale klasická, plně krycí rtěnka. Jen dobarvuje rty a vytváří přirozený odstín rtů. Mám dvě barvy - červenou (Flame Red) a fialovou (Dream Purple). Což se pozná podle kytiček uvnitř 😊 (ta červená je hezčí).
Balení je stejné jako jsou rtěnky od Dermacolu, tedy zatlačí se na perko a druhá část rtěnky vyskočí. Cena se pohybuje kolem 22 dolarů, u nás myslím je asi od 450,- Kč, což je tedy na rtěnku podle mě opravdu moc. Já jsem tedy udělala to, co dělám vždycky, když si nejsem jistá, jestli to vážně funguje. Objednala jsem si na ebay velmi povedenou kopii za 5 dolarů.
Vypadá opravdu hodně podobně a hlavně ... vážně funguje 👍. Opravdu rty zabarví, jak má. Zkoušela jsem i originály, a jediný rozdíl byl v tom, že jejich barva byla jen o trošinku intenzivnější. Ale je také pravda, že všechny, bez ohledu na barvu kytičky, zabarví rty v podstatě plus mínus stejně. Je to taková blbina, ale roztomilá. A ty kytičky jsou prostě rozkošný. Voní taky pěkně, jen trochu divně chutnají, trochu gumově 😉

17. prosince 2016

What you (don´t) need - 7.

Blíží se Vánoce, což znamená, že všude na nás číhají všechny ty rádobyslevy, které často ani slevami vlastně nejsou. Tedy pokud za slevu považujete 799,- Kč namísto 829,- Kč za šálu s bambulí, pak je to jiná. U mě musí být sleva alespoň 25%, jinak mě to nezajímá 😁. Přestože mám ráda klasické české Vánoce a zvyky, docela jsem přivítala, že se na některých e-shopech objevily slevy v rámci tzv. Black Friday. Tahle americká šílenost vznikla někdy v roce 1952 a je to první den vánoční nakupovací horečky, kdy se obchody otvírají dřív a na davy šílenců čekají slevy všeho druhu. Stačí se jen podívat na YouTube a hned je jasné, že to by pro mě nebylo 😓. Ale na internetu mě nehrozí, že by mě ušlapal apokalyptický dav shánějící všechno od loňských zásob vánočních ozdob po pneumatiky na traktor. Takže jsem si udělala malý předvánoční nákup na Notino.cz (dříve Parfums.cz, což byl mnohem trefnější název), jelikož jsem chtěla nějaký hezký parfém do kabelky a můj oblíbený Extatic od Balmain je už delší dobu nedostupný. A pak jsem narazila na Makeup Revolution London a rozhodla se rozšířit své zásoby o paletku a dvě rtěnky. 
Jelikož můj oblíbený Extatic neměli, rozhodla jsem se s ohledem na příznivou cenu (225,- Kč za 30ml) pro parfémovou vodu Parlez-Moi d´Amour od Johna Galliana, protože ten flakónek je prostě naprosto úžasný. 
Je to vlastně malý dopis s krásně propracovaným uzávěrem, včetně známky 💖. Je to velmi květinovo-ovocná vůně. Má takový trochu zvláštně orientální začátek, ale pak se na kůži rozvoní do až žvýkačkového aroma, ale ne ulepeného nebo nepříjemného, protože po celou dobu má díky citrusům šmrnc. Na zimu se hodí.
Rtěnky Iconic Pro od Makeup Revolution London jsem si oblíbila, protože mají některé hodně povedené odstíny. Tentokrát jsem dokoupila dva, nad kterými jsem naposledy váhala. Za cenu něco pod 100,- Kč jsem si pořídila červenou klasiku s odstínem do karmínova - Propogonda, a pak jednu růžovou - We Were Lovers, která mě naposledy přišla příliš světlá. Byla jsem ale opravdu příjemně překvapená, protože je ve skutečnosti na rtech úplně skvělá a rozhodně bude slušet tmavovláskám. Navíc (byť tak není uvedeno) je spíše matná.
Paletek mám doma velkou zásobu, přestože s líčením moc neexperimentuju. Od Makeup Revolution mám doma tři z edice Salvation (což mi připomíná, že jsem si říkala, že je tady ukážu, protože jsou super). Chtěla jsem si pořídit ještě nějakou s výraznějšími barvami, ale žádná ze zbývajících barevných variant se mi tak úplně nezdála. Pak mě ale zaujala jedna z edice I♥MAKEUP, a to makeup GEEK.
Obsahuje celkem 36 barev, což je víc, než měly moje školní tempery. Je to klasické balení s velkým zrcátkem a nějakými zbytečnými štětečky. Přední strana je holografická, tedy nápis se barevně mění podle toho, jak se pouzdro natočí. Je to sice něco úplně zbytečného, ale je to vcelku vtipný a originální nápad.
Co se týče barev, tak tam není co bych paletce vytkla. Ostatně právě ty výrazné barvy jsem chtěla. Od neutrálních hnědých a béžových tónů, přes odstíny červené, růžové, fialové, modré, nějaké zelené, až po tmavé šedé a černou. Drtivá většina je třpytivá, matných je minimum. Zdá se, že nebudou prášit a mají slušnou intenzitu. Za nějakých 245,- Kč je to super kup.
A ještě jeden dřívější nákup, ale taktéž od Makeup Revolution. Obě rtěnky jsou z edice Amazing, což je ta základní, a koupila jsem si je už na podzim. Mají klasické balení v černém plastu s malým kelímkem barvy na konci víčka. První je v růžovém odstínu se studeným podtónem - Dazzle, a druhá je prý nejoblíbenější odstín vůbec - Rebel with Cause. Jestli je nejoblíbenější nevím, ale rozhodně je moc zajímavá.