Původně byl tento blok terapeutický. Pro mě. Teď je hlavně o mém úžasně nedokonalém každodenním životě, mé snaze naučit se péct a mých závislostech. Taky si tu někdy stěžuju na všechno a na všechny a dělím se o svá moudra. Takže Vás varuji - je to pěkná nuda :-))

Zobrazují se příspěvky se štítkemKosmetika. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemKosmetika. Zobrazit všechny příspěvky

22. března 2019

What you (don´t) need - 19.

Co zcela určitě nepotřebujete, je čtyřicet krémů na ruce (o tom někdy jindy) nebo 20 balzámů na rty. Jenže když trpíte jakousi formou předčasné sklerózy jako já, a necháváte je neustále po kapsách kabátů, co už jsou dávno ve skříni, v kabelkách, na umyvadlech divadelních toalet nebo kavárenských stolech, musíte jich mít zásobu. Já navíc musím mít balzámy neustále u sebe, protože mám zlozvyk si rty ... ohlodávat 😖. Zejména když o něčem přemýšlím. Což dělám často. Někdo by tomu sice mohl říkat "čučení do nikam", ale to není podstatné 😉. Z toho důvodu mám balzámy na všemožných praktických místech. A vždycky zásobu.
Většinou používám stále stejný druh ve třech provedeních, ale na zimu jsem si pořídila vedle klasické pomády na rty od Bioné s Cannabis (je super) několik dalších na vyzkoušení od značek, o kterých jsem se porůznu doslechla.
O balzámech a krémech na ruce Burt´s Bees jsem slyšela už před lety. A musím říct, že jsou vážně bomba 💥. Hlavně tedy ten na suché rty, což je ten stříbrný. Ten je na zimu nebo na popraskané rty naprosto nejlepší. Měkký, bez parfemace a hlavně účinný. Regenerační s olejem z granátového jablka (ten červený) je taky fajn, jen o něco tužší. Stojí kolem 100,- Kč. Určitě od značky vyzkouším i další věci.
Balzámky od značky Badger jsou ty ... s lemurem? Nebo nějakou jinou opičkou. Stojí taky kolem 100,- Kč a všichni si je chválí. Já si vybrala ten s mentolovou příchutí, protože mám ráda, jak mentol "chladí". Bohužel ale po mentolu moc nevoní a je poněkud tužší. Nijak výjimečný mi tedy nepřišel, ale možná jsou ty ostatní lepší. Možná vyzkouším nějaký vanilkový nebo medový.
Lip Smacker je taková hravá značka, která dělá balzámy v různých tvarech, třeba jako malinkaté dortíčky nebo kelímky s limonádou, nebo na motivy filmů a pohádek (takový balzám na rty ve tvaru hlavy Mistra Yody ze Starwars musí být pro každého muže nutnost 😄). U nás značku proslavily asi nejvíc balzámy s příchutěmi limonád od Coca-Coly. Což byla i příchuť, kterou jsem vyzkoušela. Voní tak a barvou asi také odpovídá, a není vůbec špatný.
Ty, na které nedám dopustit a které používám stále dokola, jsou klasické balzámy od Labella. Zejména pak Cherry Shine (nemám vyfoceno) a Blackberry Shine, protože mi zároveň poslouží jako lehoučká barva na rty. Prostě barví. Třetí je pak Strawberry Shine, který je světlejší. Používám je jak pod rtěnky, tak na jejich zvýraznění. Hlavně jsou ale skvělé, když použiji ráno tint a přes den ho chci jen přirozeně oživit. Protože jsou všechny dočervena, tak se mi balzám od rtěnky či tintu nezamaže 😉. A stojí jen asi 50,- Kč. Někdy nad klasiku není 😃.
 

3. února 2019

What you (don´t) need - 17.

Dostala jsem se do postele asi tak kolem čtvrté ráno, vzbudila se po desáté a vyrazila na nákup. Uvařila jsem si obědy a večeře na tři dny dopředu, upekla bábovku, vytřela a vyluxovala celý byt, převlékla postel, dala prát ručníky a povlečení, vyžehlila kopu prádla, odlakovala a nalakovala si nehty a umyla si vlasy. To na lenocha jako jsem já není vůbec špatné skóre. A teď se ještě se světem podělím o svoje kosmetické objevy. No nejsem prostě "wonderful"? 😎
*
Pokaždé, když přijde nějaká změna počasí nebo třeba zdravotního stavu, na mojí pleti je to hned poznat. Pleť potom vyžaduje více péče, nejen šetrné odlíčení, ale taky potřebnou hydrataci. Jedna z věcí, která se mi pro takové případy opravdu osvědčila, jsou korejské pleťové masky a peelingy. Tentokrát ale nemám na mysli ty plátýnkové, ale  klasické masky v kelímku. Mým objevem jsou ty od korejské značky Skinfood.
Vyzkoušela jsem jich v různých vzorcích i větších baleních asi šest druhů, ale nejvíce jsem si oblíbila "rýžovou" a pak jednu "cukrovou". 😍
Rýžová maska je na první pohled možná trochu zvláštní, ale je opravdu výborná. Je hodně tekutá, konzistencí podobná vysokoprocentní šlehačce, obsahuje drobné částečky rýže (které vypadají jako malé bublinky) a po rýži i voní. Na kůži je sametová a velice jemná. Já si ji většinou nechám působit a pak vlhkýma rukama krouživými pohyby zapracuji a drobné částečky, co ulpí na kůži, pak smyji. Je velice šetrná, takže ji mohu použít i v době, kdy mám opravdu podrážděnou pleť. Zdá se mi, že ji zklidní. 
Maska s černým cukrem je spíše jako peeling, i když já ji používám stejně jako tu rýžovou. S mojí pletí s ní musím opatrně, protože má onen peelingový obrušující účinek, který není pro moji pleť úplně ideální. Takže pro ty, kteří trpí na rozšířené žilky jako já, nebo jiné neduhy jako pupínky či akné, doporučuji vždy dostatečně zkombinovat s vodou a aplikovat jako masku, nikoli jako peeling. Maska nádherně voní, jako tmavý cukr s medem (ale chutná hnusně 😜) a konzistencí je jako namočený písek. Může trošinku barvit, ale nedám na ní dopustit, protože je po ní moje pleť v opravdu skvělé kondici 👍.
*
Objednávám si je přímo z Koreje, vyjde pak jedna asi na 230 Kč, nicméně se dají koupit třeba i v Sefoře nebo na e-shopech specializujících se na korejskou kosmetiku.
*
... a teď mi došlo, že bych je mohla zrovna využít ...
 

17. prosince 2018

What you (don´t) need - 16.

Peču cukroví. Opět se pokouším o bezlepkovou variantu klasického cukroví, tedy dokonalé malinkaté kousíčky jako z knihy receptů ... nedaří se to tak, jak bych si představovala, ale jíst se to snad dá 😉. Taky se mi rozbil odpad v kuchyni, což je u pečení a zdobení cukroví poněkud blbá komplikace. Ale jsem holka šikovná, takže jsem to (prozatím) zprovoznila. Letos beru Vánoce s klidem a kromě toho, že mám už dva týdny ozdobený stromeček, nehodlám nic víc podnikat 😜.
*
Nicméně dnešní post se týká kosmetiky. V zimních období se mi osvědčily zejména krémy bez vody a na odlíčení přípravky na bázi oleje, jelikož čím méně vody, tím lépe. Každou zimu mám totiž stejný problém - vysušenou, začervenalou a hodně citlivou pleť. Jelikož bez make-upu si mezi lidi až na výjimky netroufám chodit, abych se náhodou neobjevila jako kuriozita po Televizních novinách, téměř každý večer se musím odlíčit. Jenže moje pleť je vybíravá a musím produkty hodně střídat. Moje dermatoložka mi před několika lety poradila, abych si na zimní období vedle olejů, které mohou pravidelným užíváním pleť dost zatížit, pořídila odličovací gely nebo mléka bez parfemace, které se nemusí omývat vodou. Moc mě to nenadchlo, protože cokoli gelového mě vysušuje pleť, nicméně jsem dala na její doporučení a našla jsem jeden opravdu skvělý. Vlastně dva. Nebo tedy spíš tři.
Zaprvé se jedná o odličovací micelární gel pro citlivou pleť od La Roche-Posay, konkrétně z řady Physiologique, který je čirý a bez jakékoli vůně. Je takový jemně bublinkatý a má opravdu příjemnou konzistenci, jelikož v něm není nic lepivého. A opravdu nevysušuje. Ještě lepší varianta tohoto micelárního gelu je z řady Rosaliac, který je určený na pleť se sklony k začervenání. Ten vyfocený nemám, ale vypadá až na nápis v podstatě stejně. Cena je trochu vyšší, za 195ml je to asi 350,- až 400,- Kč.
Třetí je pak odličovací pleťové mléko Hydro Boost® Face od Neutrogeny, což je kombinace gelu a odličovacího mléka. Má bílou barvu a neoplachuje se. Řekla bych, že je příjemnější než  čistě gelová varianta, jelikož tu jsem také zkoušela a přišla mi trochu lepivá. Cena za 200ml je kolem 150,- Kč.
... kdyby to tak stačilo, že?

18. listopadu 2018

What you (don´t) need - 15.

Jestli je v kosmetice něco, za co si ráda připlatím, pak jsou to pudry a klasické make-upy (nebo cokoli, co je může zastoupit, jako třeba BB-krémy). To proto, že mám velmi citlivou pleť, a pokud se spletu a na pleť si dám něco, co mi nesedí, vypadám pak jako oběť útoku roje včel. No možná trochu přeháním, ale chci jen říct, že se snažím vybírat pečlivě. Naposledy jsem objevila skvělý KLAIRS Illuminating Supple Blemish Cream (zde). Jeho jedinou nevýhodou je, že je poměrně světlý. Přestože jsem na první pohled spíše tmavší typ, mám podtón pleti jako rusovlásky (což je druhá nejvýraznější barva v mých vlasech, takže zase takové překvapení to není), takže se mi ten správný odstín docela špatně vybírá. A zdá se, že tentokrát jsem ten správný tón tak úplně nevychytala.
*
Už od jeho uvedení jsem měla spadeno na nový make-up od Lancôme - Skin Feels Good. Jedná se o lehčí typ make-upu s hydratačním účinkem, což mohu potvrdit. Jeho cena byla příznivá - 680 Kč (koupeno v akci).
Balení je praktické, akorát tak na cesty, jelikož na rozdíl od většiny make-upů této značky, to není skleněná lahvička, ale plastová tuba, takže není tak těžký. Ubírá to sice na eleganci, ale dá se to přežít.
Na první pohled to nevypadalo, ale tuba má velmi praktickou pumpičku, což je super, protože je to nejen praktičtější, ale hlavně hygieničtější. Důležitý je samozřejmě hlavně obsah a ten se myslím povedl. Není to plně krycí make-up, má spíše střední krytí, ale je opravdu příjemný, skvěle se zapracovává do pleti, a vytváří jednotný a velmi přirozený vzhled. Což zní jako nějaká reklama, ale já jsem z něho byla opravdu příjemně překvapena. 
K dostání je u nás jen omezený počet odstínů, resp. jen ty, které se vetšině Češek hodí. Já jsem si chtěla pořídit o kapku tmavší odstín, než jaký běžně používám, to abych měla jeden lehčí make-up v tmavším odstínu, a proto jsem sáhla po 04 Golden Sand. A není to úplně ono, alespoň ne na zimu, kdy jsem ještě světlejší než obvykle. Jedná se totiž o studený podtón, a proto by mi stačil o tón světlejší, tedy asi 03N Cream Beige, což je neutrální béžová. Ale nechala jsem si ho i tak, jen se musí opravdu pečlivě rozetřít do ztracena. Myslím ale, že na léto bude super. Rozhodně ho můžu vřele doporučit.
*
Pokukuji ještě po Touche Éclat All-In-One Glow od YSL, ale počkám si, až se mi uvolní místečko 😉.

8. listopadu 2018

What you (don´t) need - 13.

Minulý měsíc jsem si dělala pořádek v šuplíčku, kam schovávám všechny možné součástky k počítačům, a ke svému překvapení jsem našla jednu starou flešku, o které jsem se domnívala, že je nefunkční. Nicméně po asi dvou letech odpočinku se rozběhla a já jsem na ní vedle spousty neužitečným věcí našla i fotky, které jsem kdysi nafotila s tím, že je použiji na blogu. Jednalo se hlavně o kosmetiku. Ostatně to, že jsem ty fotky neměla nikde zálohované a fleška je obsahující tenkrát vypověděla službu, mělo za následek, že jsem tuhle svou kosmetickou rubriku moc neaktualizovala. Některé věcičky sice asi už aktuální nebudou, ale třeba tahle vychytávka bude, protože se stále prodává.
*
Jedná se o gelové rtěnky, respektive slupovací gelové rtěnky. Viděla jsem je v jednom videu na YouTube a chtěla jsem si to vyzkoušet. Na E-Bayi se dají koupit za 2 USD, takže mě to nezruinovalo 😉. 
Jmenují se WOW! a nejspíš jsou od značky Romantic Bear, ale možná taky ne, jelikož jsem o ní nikdy neslyšela, ale usuzuji podle balení. To je docela obyčejné, plastová tubička s aplikátorem = zkoseným koncem.
Aplikace je trochu oříšek a chce to cvik. Zkoseným koncem se tubička přiloží na rty a zatlačí se na ní, takže gel, který je hodně hodně lepivý (což být má), začne vytékat. Je potřeba nanést na celé rty a pokud možno nedopustit, aby se gel dostal kamkoli jinam, jelikož opravdu hodně barví. A pak se nechá gel zaschnout (asi tak 10-15 minut, mezitím si můžete dodělat make-up 😉). A až gel na rtech úplně zaschne, tak se sloupne (třetí fotka), asi jako klasické slupovací masky na obličej. Ale...
"Ale" je v tom, že pokud  se nenechá vrstvička gelu úplně zaschnout, tak se nedá pořádně sloupnout a rozpatlá se to. To je na čtvrté fotce docela dobře vidět.
Mám tři barvičky - Rose Pink, Sexy Red a Cherry Red, kterou používám nejčastěji, resp. tu růžovou jsem nepoužila myslím nikdy, protože mi vůbec nesluší. Osobně mám za to, že to trochu vysušuje rty, ale ta barvička se opravdu do rtu zapije a vydrží prakticky celý den, takže stačí pak použít jen balzám. Na denní používání to pro mě sice není, ale rozhodně to funguje 💋
 

28. října 2018

What you (don´t) need - 12.

Dostalo se mi připomínky, že bych měla udělat zase nějaký příspěvek o kosmetice. Dělám je vcelku ráda, i když musím přiznat, že raději píšu o kultuře. S kosmetikou je to tak, že často zapomenu věci vyfotit, než se z nich stanou věci denní potřeby, tedy než je vyndám z těch hezkých krabiček a používáním je celé upatlám, pomačkám a odřu 😉. A taky nějakou dobu trvá, než u některých věciček vykoumám, jestli aspoň trochu fungují.
*
Tentokrát mám takovou Bio Edition. A přestože nejsem na bio výrobky nějak zvlášť zatížená, tentokrát jsem s nimi opravdu moc spokojená. Většinou mi totiž všechno, co je označené jako Bio, přijde trochu neúměrně drahé a navíc ... co to přesně značí, že je něco Bio? Často jde spíš o reklamní trik, a když si člověk přečte složení nebo věnuje větší pozornost obalu, zjistí, že to je organické a nechemické tak napůl. No nic. Moje úlovky.
Jelikož jsem přes léto měla trochu problém se suchou pletí, a taky musím už řešit drobné vrásky kolem očí, vybrala jsem si Hyaluronové Sérum od Saloos, které stojí asi kolem 240,- Kč. Mám ho už jen trošinku a musím říct, že ačkoli po něm neomládnete o deset let, rozhodně je to jedna z mála věciček, která funguje. Tedy alespoň v tom smyslu, že v okolí očí je kůže pružnější, a přestože žádné vrásky samozřejmě nevymaže, jsou o ždibec méně znát. Nicméně je potřeba pak použít krém nebo olej, alespoň ta moje přirozeně suchá pleť to potřebuje. Za ty peníze je to dobrá alternativa.
Mám v oblibě obličejové oleje. A to jak na promazání, tak jako odličovací složku. I když s oleji se musí opatrně, jelikož můžou lehce ucpávat póry a paradoxně z pleti udělat strouhanku (to se mi stalo a nic moc pozitivní zkušenost 😕). Můj oblíbený je arganový olej, a tentokrát jsem sáhla po Arganovém oleji od Purity Visison. Stojí asi 250,- Kč a musím říct, že je opravdu skvělý. Používám ho i na lůžka nehtů a řasy (když nemám umělý samozřejmě). Balení nemá pipetu, ale praktickou pumpičku a na celý obličej stačí dvě kapky. Rozhodně si ho pořídím znovu.
Jako alternativu ke krému jsem vyzkoušela Bambucké máslo od Purity Vision, zatím jen v menším 100ml balení, které stojí bez pár korun dvě stovky. Mám raději menší balení, protože nesnáším, když se něco nevypotřebuje do doby expirace. Ale tady to nehrozí, protože ho používám na obličej asi tak dvakrát třikrát týdně, a jinak si s ním natírám lokty postižené lupénkou. A je to super. Cena je sice vyšší, ale balení vydrží dlouho, protože máslo je hodně mastné a stačí ho málo. Na pokožce se teplem rozpustí, podobně jako třeba kokosový olej.
Asi jsem tímto nákupem planetě moc nepomohla, ale snad mi aspoň poděkuje moje pleť 😘.

23. září 2017

What you (don´t) need - 11.

Koukám, koukám, že jsem tuto sekci dosti zanedbávala. Tak se to teď pokusím napravit. V létě jsem si totiž nechala poslat přes e-bay balíček. A jeho obsah mě potěšil 💓.
Vedle plátýnkové masky, která byla free gift, mi totiž konečně přišly dva BB-krémy, které jsem si objednala z Koreje. První je od KLAIRS - Illuminating Supple Blemish Cream
Mám ho namísto stříbrného od SKIN79, který se opravdu špatně shání. Tedy za nějaké rozumné peníze. KLAIRS je lehčí konzistence a není plně krycí, nicméně naprosto skvěle se přizpůsobí mojí pleti. Má světlejší odstín, což mi osobně vyhovuje, protože raději dokonturuji, než abych musela používat nějaký světlý pudr (a vypadala pak jako maskovaná smrtka 😉). Pudr ostatně není potřeba, protože je spíše matný a nezanechává žádný třpytivý efekt. Momentálně můj nejpoužívanější.
*
Druhé BBčko je na první pohled rozhodně luxusnější, nicméně to neznamená, že by bylo automaticky lepší. I když zklamaná rozhodně nejsem. Jedná se o Signature Wrinkle Filler BB Cream od Misshi. Odstín 23 - tedy asi ten nejuniverzálnější.
Má velmi pěkné balení, typické pro kolekci Signature. Je ale lehké, protože se nejedná o sklo, ale o klasickou umělohmotnou záležitost s pevným kovovým vrškem.
Jak název napovídá, má hutnější konzistenci, trochu déle trvá, než se rozetře do ztracena. Rozhodně se vyplatí dát si tu práci a "vyklepat" prsty, nebo houbičkou. Je určen spíše pro pleť s jemnými vráskami, má světlejší odstín, rozhodně světlejší než KLAIRS, ale do vrásek při správné aplikaci nezalézá. Zajímavý je také tím, že má dvě složky, které se při zmáčknutí pumpičky spojí. Jedna je tmavá a druhá je světlá se třpytkami, ale rozhodně takový finish nemá. Příliš se nehodí na léto, ale na zimu nebo podzim, nebo pokud je potřeba cokoli zakrýt.
*

30. března 2017

What you (don´t) need - 9.

Jsem zpět z dovolené. Odpočatá a v poměrně dobré náladě. Nejlepší je, že jsem se zbavila té stále se dokola opakující chřipky. Taky už začíná jaro se vším všudy, což mi rovněž zvedlo náladu. Takže nějaké ty přípravy na nastávající tepla jsou na místě.
*
Makeup je pro mě tak trochu nutnost, jak jsem se ostatně přesvědčila během svého wellness týdnu, jenže se zvyšující se teplotou je nutné měnit i všechny ty "pastičky" na obličej, tělo, vlasy a tak dále. Zatímco většinu roku je mým nejoblíbenějším makeupem Lancome Teint Miracle, tak na léto a přirozený vzhled jsem si oblíbila Chanel Vitalumiére Satin Smoothing Fluid Makeup (to "e" má mít čárku na druhou stranu, ale hledejte si takový znak ve wordu). Doporučila mi ho kdysi jedna velmi zkušená vizážistka, která s ním líčila na focení.
Jedná se o makeup pro přirozený nude vzhled, kdy by se neměl ani příliš používat pudr, jen trocha tvářenky. Odstín, který mám, je 10 Limpide a bohužel u nás vlastně ani nebyl k sehnání. Přivezla mi ho pak kamarádka z Floridy, ale dá se docela dobře koupit na letištích. Cena je kolem tisícovky.
Je to velice lehký makeup, který velmi dobře sjednocuje, ale není nijak zvlášť krycí. Takže je potřeba mít i co nejlepší pleť. Rozhodně není vhodný pro ty, kteří makeup používají jako maltu 😀. Na léto je ale perfektní, protože v něm může pleť dobře dýchat.
Barevně je odstín 10 nejsvětlejší, ale právě díky té tekuté konzistenci a menšímu krytí je vhodný i na mojí, spíše středně tmavou pleť. Je také mastnější, což nemusí každému vyhovovat. Já ho kupříkladu v zimním období nosit nemůžu.
Zde pro srovnání s Lancomem, který na první pohled působí ještě světleji. Rozhodně nedoporučuji, stejně jako jakýkoli jiný makeup, kupovat naslepo, ale opravdu si odstíny vyzkoušet.


29. ledna 2017

What you (don´t) need - 8.

V pátek ráno jsem se hezky protáhla s odhodláním, že je čas na pěknou ranní rozcvičku a najednou ... křup. ... Takže poslední dva dny jsem proležela v posteli ve snaze najít nějakou polohu, při níž by mě nebolela záda. A nepřišla jsem na ni. Ale aspoň jsem měla čas udělat si trochu pořádek ve fotkách a přitom mě napadlo podělit se o tohle.
*
Gelové rtěnky Kailijumei byly na všech možných beauty blozích obrovský hit. Jedná se gelové průsvitné rtěnky, které uvnitř zdobí sušená kytička a zlaté třpytky. Jejich největší lákadlo ale spočívá v tom, že intenzita barvy je dána teplotou Vašeho těla, respektive rtů 😉. Čím vyšší teplota, tím tmavší odstín. Prostě se Vám barva přizpůsobí.
Vymysleli je v Číně a vyrábí se myslím ve čtyřech barvách (červená, růžová, fialová a žlutá). Není to ale klasická, plně krycí rtěnka. Jen dobarvuje rty a vytváří přirozený odstín rtů. Mám dvě barvy - červenou (Flame Red) a fialovou (Dream Purple). Což se pozná podle kytiček uvnitř 😊 (ta červená je hezčí).
Balení je stejné jako jsou rtěnky od Dermacolu, tedy zatlačí se na perko a druhá část rtěnky vyskočí. Cena se pohybuje kolem 22 dolarů, u nás myslím je asi od 450,- Kč, což je tedy na rtěnku podle mě opravdu moc. Já jsem tedy udělala to, co dělám vždycky, když si nejsem jistá, jestli to vážně funguje. Objednala jsem si na ebay velmi povedenou kopii za 5 dolarů.
Vypadá opravdu hodně podobně a hlavně ... vážně funguje 👍. Opravdu rty zabarví, jak má. Zkoušela jsem i originály, a jediný rozdíl byl v tom, že jejich barva byla jen o trošinku intenzivnější. Ale je také pravda, že všechny, bez ohledu na barvu kytičky, zabarví rty v podstatě plus mínus stejně. Je to taková blbina, ale roztomilá. A ty kytičky jsou prostě rozkošný. Voní taky pěkně, jen trochu divně chutnají, trochu gumově 😉

17. prosince 2016

What you (don´t) need - 7.

Blíží se Vánoce, což znamená, že všude na nás číhají všechny ty rádobyslevy, které často ani slevami vlastně nejsou. Tedy pokud za slevu považujete 799,- Kč namísto 829,- Kč za šálu s bambulí, pak je to jiná. U mě musí být sleva alespoň 25%, jinak mě to nezajímá 😁. Přestože mám ráda klasické české Vánoce a zvyky, docela jsem přivítala, že se na některých e-shopech objevily slevy v rámci tzv. Black Friday. Tahle americká šílenost vznikla někdy v roce 1952 a je to první den vánoční nakupovací horečky, kdy se obchody otvírají dřív a na davy šílenců čekají slevy všeho druhu. Stačí se jen podívat na YouTube a hned je jasné, že to by pro mě nebylo 😓. Ale na internetu mě nehrozí, že by mě ušlapal apokalyptický dav shánějící všechno od loňských zásob vánočních ozdob po pneumatiky na traktor. Takže jsem si udělala malý předvánoční nákup na Notino.cz (dříve Parfums.cz, což byl mnohem trefnější název), jelikož jsem chtěla nějaký hezký parfém do kabelky a můj oblíbený Extatic od Balmain je už delší dobu nedostupný. A pak jsem narazila na Makeup Revolution London a rozhodla se rozšířit své zásoby o paletku a dvě rtěnky. 
Jelikož můj oblíbený Extatic neměli, rozhodla jsem se s ohledem na příznivou cenu (225,- Kč za 30ml) pro parfémovou vodu Parlez-Moi d´Amour od Johna Galliana, protože ten flakónek je prostě naprosto úžasný. 
Je to vlastně malý dopis s krásně propracovaným uzávěrem, včetně známky 💖. Je to velmi květinovo-ovocná vůně. Má takový trochu zvláštně orientální začátek, ale pak se na kůži rozvoní do až žvýkačkového aroma, ale ne ulepeného nebo nepříjemného, protože po celou dobu má díky citrusům šmrnc. Na zimu se hodí.
Rtěnky Iconic Pro od Makeup Revolution London jsem si oblíbila, protože mají některé hodně povedené odstíny. Tentokrát jsem dokoupila dva, nad kterými jsem naposledy váhala. Za cenu něco pod 100,- Kč jsem si pořídila červenou klasiku s odstínem do karmínova - Propogonda, a pak jednu růžovou - We Were Lovers, která mě naposledy přišla příliš světlá. Byla jsem ale opravdu příjemně překvapená, protože je ve skutečnosti na rtech úplně skvělá a rozhodně bude slušet tmavovláskám. Navíc (byť tak není uvedeno) je spíše matná.
Paletek mám doma velkou zásobu, přestože s líčením moc neexperimentuju. Od Makeup Revolution mám doma tři z edice Salvation (což mi připomíná, že jsem si říkala, že je tady ukážu, protože jsou super). Chtěla jsem si pořídit ještě nějakou s výraznějšími barvami, ale žádná ze zbývajících barevných variant se mi tak úplně nezdála. Pak mě ale zaujala jedna z edice I♥MAKEUP, a to makeup GEEK.
Obsahuje celkem 36 barev, což je víc, než měly moje školní tempery. Je to klasické balení s velkým zrcátkem a nějakými zbytečnými štětečky. Přední strana je holografická, tedy nápis se barevně mění podle toho, jak se pouzdro natočí. Je to sice něco úplně zbytečného, ale je to vcelku vtipný a originální nápad.
Co se týče barev, tak tam není co bych paletce vytkla. Ostatně právě ty výrazné barvy jsem chtěla. Od neutrálních hnědých a béžových tónů, přes odstíny červené, růžové, fialové, modré, nějaké zelené, až po tmavé šedé a černou. Drtivá většina je třpytivá, matných je minimum. Zdá se, že nebudou prášit a mají slušnou intenzitu. Za nějakých 245,- Kč je to super kup.
A ještě jeden dřívější nákup, ale taktéž od Makeup Revolution. Obě rtěnky jsou z edice Amazing, což je ta základní, a koupila jsem si je už na podzim. Mají klasické balení v černém plastu s malým kelímkem barvy na konci víčka. První je v růžovém odstínu se studeným podtónem - Dazzle, a druhá je prý nejoblíbenější odstín vůbec - Rebel with Cause. Jestli je nejoblíbenější nevím, ale rozhodně je moc zajímavá.

11. listopadu 2016

What you (don´t) need - 6.

Po létu jsem se opět vrátila k umělým řasám. Možná to už přestává být cool, jelikož to není dost bio, raw či něco podobného, co je teď v kurzu, ale musím říct, že mě ona metoda lepení řasy na řasu vyhovuje. Své vlastní řasy mám sice hodně husté, ale také dost krátké, a jelikož mám dost výrazné obočí, umělé řasy na mě uměle ani nevypadají :-)). Moje slečna kosmetička je navíc strašně rychlá, schopná a cenově skvěle dostupná, takže si takovou "zbytečnou" parádu můžu dvakrát do měsíce dovolit. A i moje kamarádky se tím nechaly zlákat, takže mám teď v oblasti krásy nevítanou konkurenci :-)). Musím přiznat, že se ke klasické řasence nerada vracím. Někdy ale musím nechat řasy zregenerovat a odpočinout, takže se nedá nic dělat. Letos v létě jsem narazila na jednu docela dobrou záležitost.
A sice na barevnou řasenku od Dermacolu - Colour Mascara. Vyrábí se ve čtyřech barvách, já jsem si pořídila tři, protože musím mít prostě všechno :-)). Jedná se o No.1 - Electric Blue, No. 3 - Petroleum a No.4 - Violet
První je opravdu modrá a používala jsem jí nejvíce. Na mých tmavých řasách vytvářela zajímavý odstín, vypadalo to spíše tak, že mám barevnou linku, a to, že je to ve skutečnosti modrá řasenka, si většina lidí všimla až při pohledu ze strany. Zelená fungovala dost podobně. Fialová na řasách moc vidět nebyla, ale skvěle se s ní zase líčily řasy spodní. Z mládí si pamatuji barevné řasenky, které ale byly opravdu příšerné. Rozmazávaly se a štípaly do očí, a člověk v nich vypadal trochu komicky. Tady nic z toho neplatí. Konzistencí je sice trošku hrudkovitá, taková sušší, zejména ta fialová, modrá je klasickým řasenkám podobná nejvíce. Jejich výhodou, kromě zajímavého efektu na očích, ale bylo hlavně to, že se opravdu nerozmazávaly a současně šly dobře odlíčit. Prostě držely jak přibité. Což jsem v tom vedru nejednou ocenila :-)). Cena je oficiálně 199,- (ale dají se koupit levněji, já kupovala za 149,-)

23. září 2016

What you (don´t) need - 5.

Jsem rtěnkový maniak. Jsem si toho navíc vědoma, což je asi ta horší varianta. Pravidelně protříďuji svůj kosmetický šuplík, kde rtěnky zabírají dobrou pětinu. Mám je rozdělené podle barev - klasické červené odstíny, malinové a růžové, tělové a různé odstíny hnědé, karmínové či tmavě červené a do fialova. Nejvíc mám červených a nejméně často se zbavuji těch malinových a temně růžových. Na druhou stranu nejčastěji vyřazuji ty tělové a do hněda, případně jakési světle červené. Něco dělám špatně, protože se jich vždycky pár najde, aniž si vybavuji, že bych je kupovala :-). Ty v nemilosti většinou rozdám kamarádkám, jelikož jsou často jen vyzkoušené na ruce. Kolik rtěnek teď mám netuším, ale řekla bych, že "dostatečně". Naposledy jsem musela udělat průvan, jelikož mi přibylo pár hezkých kousků :-))
*
Makeup Revolution London není nijak drahá nebo luxusní značka. Proslavila se hlavně paletkami, které jsou cenově dostupnější verzí série Naked od Urban Decay. Klasická řada se tuším prodává v drogériích Jasmín. Za žádný zázrak ji nepovažuji, ale některé jejich další řady jsou ve stylu "za málo peněz hodně muziky". Jako třeba paletky řady Salvation nebo rtěnky z řady ICONIC PRO. Z dvaceti dostupných odstínů, jak matných, tak krémových, jsem si vybrala pět, každý jiný. Prošla jsem si spousty obrázků, protože na stránkách ty barvy často vůbec neodpovídají. 
Balení je jednoduché, nic světoborného, ale líbí se mi. I když na nějakou extra zátěž bych to neviděla.
Každý odstín má svoje jméno, kdy některé odstíny mají svoje matné verze (Duel - Duel Matte)
Matné odstíny jsou o něco širší než ty krémové. První z nich (No perfection yet) pak působil poněkud mokrým dojmem, což je na fotce vidět, ale za to asi můžu spíš já a to, že jsem ji dobře nedovřela. 
Všech pět odstínů je sytých a zejména ty matné vypadají skvěle. 
No perfection yet - je krémová sytá barva s lehkých šimerem. Na první pohled působí spíše jako švestková a poněkud tmavě, ale ve skutečnosti má v sobě i hodně malinové a díky tomu je i světlejší. Je to moc povedená barva se studeným podtónem, který jde u mé pleti spíše do toho malinového odstínu.
Duel Matte - je opravdu krásná matná červená barva. Řekla bych, že má trochu narůžovělý odstín, ale jen kapičku, rozhodně je to červená, jak má být.  
Absolutely Flawless - je krémová tělovka. Na tělové barvy nejsem, ale neodolala jsem a z pěti odstínů tělovek jsem vybrala ten, který byl s nádechem růžové, abych nevypadala jako mrtvola. Uvidíme.  
Make it in the city - je opravdu povedená krémová růžová, o chloupek světlejší, než jsem čekala. Má studený podtón a bude podle mě slušet jak brunetám, tak blondýnkám. Je to spíše malinový odstín, než klasická bubble pink, která by mi rozhodně neslušela. 
Liberty Matte - je nefalšovaná fialka. Je to výrazná barva, která rozhodně není pro každého. Opravdu hezkých, dobře pigmentovaných a matných fialových odstínů jsem moc neviděla. Tenhle je ale výjimečně povedený, má studený podtón a výborně kryje.
Musím říct, že se mi tahle pětka moc líbí. Na běžné nošení jsou podle mě moc fajn. Matné odstíny samozřejmě mají lepší výdrž než ty krémové, krémové nemají až tak moc výrazný třpyt, což mě těší. Cena byla 129,- Kč a kupovala jsem je v e-shopu (http://www.makeuprevolution.cz).